LICENCJA ORGANIZATORA TURYSTYKI I POŚREDNIKA TURYSTYCZNEGO NR 8/16

Strona 1
Koncesja 1

Strona 2
  Koncesja 2

Gwarancja ubezpieczeniowa
Gwarancja
NAJBLIŻSZE WYCIECZKI KAJAKOWE Z WIKINGIEM

2017 rok - VIII SEZON KAJAKOWY WIKINGA

Szczecińskie Biuro Turystyki Kajakowej, prowadzone jest przez CEiT Wiking Robert Filipski. Jeśteśmy czołową firmą kajakową w Szczecinie i okolicach, organizującą w sezonie ponad 60 wycieczek i spływów kajakowych. Jako jedyni na Pomorzu Zachodnim, jesteśmy licencjonowanym Organizatorem Turystyki i Pośrednikiem Turystycznym, wpisanym do rejestru prowadzonego przez Marszałka Wojewodztwa Zachodniopomorskiego pod numerem 8/16. Postaw na profesjonalizm i zawodowe podejście do turystyki kwalifikowanej.

Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas wycieczkach kajakowych. Poniżej, w lewej kolumnie znajdziecie terminy najbliższych wycieczek kajakowych po Międzyodrzu, Dąbiu czy Szczecińskiej Wenecji

Kolejną propozycją są Mobilne Punkty Wypożyczania Kajaków. Prosta oferta - wypożyczasz kajak, spływasz rzekę, zdajesz kajak w określonych godzinach. Najbliższe daty i miejsca funkcjonowania punktów, umieszczone są w prawej kolumnie w poniższej tabeli

Jeśli komuś nie pasuje termin, ma grupę znajomych, przyjezdną wycieczkę, konferencję, chce zorganizować spływ firmowy, zapraszamy do kontaktu, celem omówienia szczegółów. Szczegółowe opisy rzek i podstawową ofertę wynajmu i transportu sprzetu kajakowego, znajdziecie w linku górnego menu - Gdzie na spływ.

 Najbliższe wycieczki kajakowe z przewodnikiem   Mobilne punkty wypożyczania kajaków - daty i miejsca 

Najbliższy termin

 28.05.2017r.

  • pierwsza wycieczka 11:00
  • druga wycieczka 14:30

Długość trasy 2,5km, charakter turystyczno-rekreacyjny, zwiedzanie miasta z przewodnikiem - informacje

Ina

60,00 za kajak

Najbliższy termin

 24.06.2017 - 10:00

DNI STARGARDU 2017 – 24 CZERWCA 2017 ROKU „OTWIERAMY” NAJNOWSZĄ KAJAKOWĄ PRZYSTAŃ NA POMORZU ZACHODNIM ! Z okazji powstania przystani na ul. Żeglarskiej (dawna pralnia wojskowa), zbudowanej z budżetu obywatelskiego organizujemy święto kajakowe  W tym dniu nie tylko umożliwimy spływanie Iną i Krąpielą, ale również będzie istniała możliwość wypożyczenia kajaka na przystani. Szczegóły na http://www.kajakowystargard.pl/?page_id=259

Najbliższy termin

 17.06.2017r. - 11:00

Miejska wycieczka kajakowa. Długość trasy 10km, charakter turystyczno-rekreacyjny, zwiedzanie miasta z przewodnikiem - informacje

Ina

60,00 za kajak

Najbliższy termin

 11.06.2017 - 10:00

 Sowno-Bącznik-Goleniów

Szczegółowe informacje na naszej stronie - www.kajakowygoleniow.pl 

Najbliższy termin

 9.07.2017r. - 11:00

 Długość trasy 12-14km, charakter turystyczno-rekreacyjny, zwiedzanie  z przewodnikiem - informacje

60,00 za kajak

 

 

Najbliższy termin

4.06.2017 rok

Żelewo - Kołbacz - Szczecin Jezierzyce - Szczecin Dąbie (różne warianty)

Szczegółowe informacje na naszej stronie - www.kajakowaplonia.pl

 

Najbliższy termin

11.06.2017r. - 11:00

Długość trasy 12-14km, charakter turystyczno-rekreacyjny, zwiedzanie  z przewodnikiem - informacje


60,00 za kajak

Najbliższy termin

 30.09.2017r.-8:30/9:15 Pęzino - Strachocin - Stargard

Szczegółowe informacje na naszej stronie - www.kajakowystargard.pl

Najbliższy termin

21.05.2017r. - 10:00

Długość trasy 15-24km, charakter turystyczno-rekreacyjny (przy silniejszym wietrze raczej dla osób z doświadczeniem), trasa  z przewodnikiem - informacje

60,00 za kajak

Najbliższy termin

---------------

Police - Betonowiec - Police

Wypożyczalnia kajaków na godziny, Szczegółowe informacje na naszej stronie - www.kajakowepolice.pl

Najbliższy termin

25.06.2017r. - 9:45

Polickie Kajakowanie z Historią – Policka Trasa Kajakowa “Do Betonowca” oraz Muzeum Historyczne “Skarb” 8h. Zbiórka 9:45 Police most na ul. Goleniowskiej, nieopodal polickiego rynku - informacje. 

 

Ina

60,00 za kajak

 

Najbliższy termin

3.06.2017 rok

Goleniów - Inoujście - Lubczyna

Szczegółowe informacje na naszej stronie - www.kajakowygoleniow.pl

Najbliższy termin

17.06.2017r. - 11:00

Długość trasy 12 km, charakter turystyczno-rekreacyjny. przyrodnicza trasa  z przewodnikiem - informacje

   oferta w przygotowaniu

ZAPLANUJ Z NAMI SWÓJ WEEKEND - WSZYSTKIE WYCIECZKI W SEZONIE 2017

POSIADAMY ROZBUDOWANĄ OFERTĘ SPŁYWÓW DEDYKOWANĄ DLA OKREŚLONYCH MIAST, RZEK ......

http://testowy.wedrujznami.pl/images/logo-szlaki-2.jpg

 

 

KAJAKI W MASZEWIE
Informacje ogólne

Oj warto już dzisiaj rezerwować czas na 11 września. Oprócz spływu Iną https://www.facebook.com/events/224199174639577/ dla bardziej wymagających kajakarzy, jedziemy z kajaczkami do Maszewa.

Naszym Gospodarzem jest Maszewska Przystań - https://www.facebook.com/Maszewska-Przysta%C5%84-103165002…/ . A na miejscu ogródek, bar-grill, no i wynajem kajaczków. Myślę że warto zaplanować całodniowy wypad nad jezioro Młyńskie w Maszewie. Pokajakować rekreacyjnie na jeziorku, odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku .... i zasilić dutkami lokalnego przedsiębiorcę. Wklepujemy w GPS Maszewo ul. Jedności Narodowej 23b i jedziemy do Maszewskiej Przystani nad j. Młyńskim. Niżej informacja w formie plakatu.

PÓŁMETEK ZA NAMI !
Informacje ogólne

31 lipca - środek wakacji, to czas na króciutkie podsumowanie trwającego sezonu kajakowego Wikinga. Wystartowaliśmy 28 marca. Od tego czasu do dnia dzisiejszego zorganizowaliśmy 45 wycieczek i spływów kajakowych. Łącznie obsłużyliśmy prawie 1200 osób korzystających z naszej oferty kajakowej. A przed nami jeszcze 3 miesiące sezonu kajakowego, stała oferta jak i nowe pomysły. Obsługuje Was łącznie 6 osób, dwie przyczepy i 39 kajaków. Dziękujemy za zaufanie. Podnosząc sobie poprzeczkę, staliśmy się Szczecińskim Biurem Turystyki Kajakowej (wydzielona działalność kajakowa) z licencją Organizatora Turystyki i Pośrednika Turystycznego wpisanego do rejestru Województwa Zachodniopomorskiego pod pozycją 8/16.

Gdyby tylko miasto jak i Prezydent chciał, hasło Kajakowy Szczecin, nie byłby tylko mrzonką ale ładnych kilka tysięcy turystów pływających po Szczecinie i okolicach. No i śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy niekwestionowanym liderem turystyki kajakowej w regionie.

NOWA WYPOŻYCZALNIA KAJAKÓW WIKINGNA NA GŁĘBOKIM
Propozycje wycieczek i spływów kajakowych

Serdecznie zapraszamy do naszej nowej wypożyczalni kajaków na kąpielisku "Głębokie" w Szczecinie. Specjalnie dla Was, będziemy działali w okresie wakacyjnym w godzinach 10:00-19:00 od 5 lipca do 30 sierpnia 2016 codziennie, zaś od 1 do 30 września 2016 w weekendy oraz w ładną pogodę trzeba dzwonić. Do Waszej dyspozycji mamy kajaki jedno i dwuosobowe, oraz rodzinne 2+1. Umożliwiają one wspólne kajakowanie rodziców z małym dzieckiem do 6 lat. A jeśli się spodoba ? Cóż, będzie czas ruszyć na większe wyprawy turystyczne.

www.kajakiglebokie.pl

PROMOCJA :)

Rusza nowa promocja na naszych wycieczkach. Przy każdych 6 zgłoszonych osobach, 1 uczestniczy za darmo. Promocja dotyczy wycieczek z naszego kalendarza http://www.kajaki.szczecin.pl/articles.php?article_id=66 . Ważne jest to, aby wszystkie osoby umieścić w jednym zgłoszeniu, przed wpłatą na konto.

JESTEŚMY ORGANIZATOREM TURYSTYKI

Ukoronowaniem naszej wieloletniej pracy w turystyce, jest wpis do rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzony przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Akt ten dokonał się 30 kwietnia 2016 roku. Dziękujemy za pomoc Jackowi Wochowi z Zachodniopomorskiej Izby Turystyki oraz Signal Idunie za zaufanie.

MOBILNE PUNKTY WYPOŻYCZANIA KAJAKÓW

Nasz najnowszy projekt przeszedł w fazę realizacji. Punkty to nowa propozycja Wikinga Szczecin, poznawania akwenów Szczecina i Pomorza Zachodniego. Idea jest bardzo prosta. W określonym dniu, przyjeżdżamy na wskazane w kalendarium miejsce z naszymi kajakami. W podanych godzinach wypożyczamy kajaki w punkcie „A” i następnie odbieramy w punkcie „B”. Nie musisz już zbierać grupy na spływy. My zrobimy to za Ciebie. Z nami spłyniesz tam, gdzie na co dzień jednej parze się nie opłaca. Ponosisz jedynie koszty wypożyczenia jedno lub dwuosobowego kajaka. Wystarczy, że dokonasz rezerwacji, następnie płatności, przyjedziesz na miejsce wypożyczania kajaków i możesz poznawać uroki Krąpieli, Iny, Płoni czy innych rzek naszego regionu.

Do Waszej dyspozycji są kajaki 1 i 2 osobowe, oraz kajaki rodzinne 2+dziecko (max. do 6 lat). Atutem naszej wypożyczalni, jest spływanie indywidualne, swoim tempem i w gronie swoich znajomych. Ważne, aby w określonych godzinach dotrzeć na metę spływu. 

LANY PONIEDZIAŁEK 2016

Z przyjaciółmi (z którymi poza sezonem spotykaliśmy się na wyprawach pieszych) i kilkoma sympatykami ruszyliśmy na Lano Poniedziałkowe zdobywanie jeziora Dąbie. Przygody było sporo, jednak nasz Sekretarz nie podołał w powrotnej fazie i musiał skorzystać z "usług" WOPR Szczecin. Jako, że silny wiatr w drodze powrotnej, troszkę nas wymęczył, słoneczko schowało się za deszczowymi chmurami, naszą trasę skróciliśmy do Mostu Cłowego na Regalicy. I tak sezon kajakowy można uznać za otwarty. Podsumowując, każdy z nas mógł uświadczyć kapryśności naszego jeziora.

Pierwsze wycieczki kajakowe odbędą się po Szczecińskiej Wenecji 2 kwietnia i po Międzyodrzu 10 kwietnia - trasy dla początkujących. Informacje w wydarzeniach naszego konta facebook, na na naszej stronie, oraz www.szczecinskawenecja.pl . Jednocześnie informujemy, że wypożyczalnia w HOM Szczecin nad jeziorem Dąbie, ruszy od majówki 2016. Informacje na bieżąco na stronie www.kajakidabie.pl . Zdjęcia - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1274683095879504.1073741886.126474684033690&type=3

OTWARCIE VII SEZONU KAJAKOWEGO WIKINGA

Zapraszamy przyjaciół i sympatyków Wikinga Szczecin, do wspólnego otwarcia VII Sezonu Kajakowego Wikinga Szczecin. Tradycyjnie odbędzie się w Lany Poniedziałek. Startujemy o godzinie 11:00 z Przystani Jachtowej HOM Szczecin (Harcerski Ośrodek Morski), przy ulicy Żaglowej 2 w Szczecinie Dąbiu. Plan jest prosty ! Jeśli pogoda pozwoli (najważniejsza kwestia to wiatr i deszcz), to wypływamy na jezioro. Im ładniejsza pogoda tym dłuższa trasa !! Więc warto zarezerwować cały dzionek. Jeśli pogoda nam nie pozwoli, zrobimy sobie ognisko/grilla z kiełbaskami :) Opłatę zawynajem kajaka w wysokości 15,00 osoba, wpłacamy tylko i wyłącznie na miejscu, jeśli wypłyniemy :)

Prosimy o wysłanie zgłoszenia udziału na nasz e-mail biuro@kajaki.szczecin.pl . W zgłoszeniu podajemy imię inazwisko uczesntika, wiek, miejscowośc zamieszkania, telefon kontaktowy. Liczba miejsc 19. Jeśli dojadą nowiutkie kajaczki calipso 10 więcej. Jak bedzie super bezwietrzna pogoda, to mogą wypłynąć wszystkie kajaki z bazy :)

Ubieramy się stosownie do pogody, warto zabrać pelerynę przeciwdeszczową, termosik z herbatką a na bazie można zostawić rzeczy na przebranie. Jeśli chodzi o trasę, będziemy bazować na "Szlaku Robiena" . Na imprezie obowiązują >Zasady korzystania ze sprzętu kajakowego podczas spływu<.

KALENDARZ WYCIECZEK 2017
Informacje ogólne

Jest już kalendarz naszych wycieczek w VIII Sezonie Kajakowym Wikinga 2017. Będzie aż 35 wypadów po Szczecińskiej Wenecji, Międzyodrzu i Jeziorze Dąbie. Do naszych łask powróciła trasa po Międzyodrzu - "W Poszukiwaniu Odyńca". Wprowadziliśmy również pewne novum, w przypadku Szczecińskiej Wenecji - Kajakowy Spacerek. We wskazanym dniu organizowane będą dwie wycieczki z przewodnikiem o godzinie 11:00 i 14:30. Każdy na pewno znajdzie termin dla siebie :)

FACEBOOK